top of page

Kde se inspirovat o regenerativním zemědělství

Film Kiss the Ground odhaluje řešení klimatické krize. Přichází s myšlenkou, že regenerací světové půdy můžeme zcela a rychle stabilizovat klima, obnovit ztracené ekosystémy a vytvořit bohaté zásoby potravin. Ukazuje, že půda je zásadním prvkem boje se změnou klimatu.


Přelomová kniha Gabea Browna, farmáře z Bismarcku v Severní Dakotě, který hospodaří regenerativně a vzdělává zemědělce po celém světě.


What is Regeneration je krátký film, který vyzývá k tomu, abychom se připojili ke globálnímu hnutí regenerátorů, kteří pracují na uzdravení našich ekosystémů.


Poznejte ty nejnovější poznatky z výzkumu říše hub v dokumentárním filmu Jak houby stvořily náš svět. Dozvíte se, že jsou houby už od počátku hnacím prvkem evoluce na zemi.


Co dnes vlastně víme o půdě? Jak se staráme o geodermu - živý plášť planety Země? Na tyto otázky odpovídá půdní biolog RNDr. Ladislav Miko, Ph.D. , který vám v dokumentárním filmu nechá nahlédnout pod pokličku těch nejmenších organismů, které v půdě žijí.


Dokument Nech půdu žít navazuje na film Film Živý plášť planety Země – GEODERMA a ukazuje důležitou roli půdních organismů na utváření půdy. Neopomíná význam žížal a jejich vliv na navracení organické hmoty do půdy a zabývá se vztahem mezi kořeny rostlin a mikroby. Filmem opět provází půdní biolog, RNDr. Ladislav Miko, Ph.D.96 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page