top of page

Kde se inspirovat o regenerativním zemědělství

1. film Kiss The Ground

Film Kiss the Ground odhaluje řešení klimatické krize. Přichází s myšlenkou, že regenerací světové půdy můžeme zcela a rychle stabilizovat klima, obnovit ztracené ekosystémy a vytvořit bohaté zásoby potravin. Ukazuje, že půda je zásadním prvkem boje se změnou klimatu.

Foto: Kiss the Ground


2. kniha Gabe Brown: Dirt to Soil: One Family’s Journey into Regenerative Agriculture

Přelomová kniha Gabea Browna, farmáře z Bismarcku v Severní Dakotě, který hospodaří regenerativně a vzdělává zemědělce po celém světě.

Foto: www.agfundernews.com


3. film What is Regeneration?

What is Regeneration je krátký film, který vyzývá k tomu, abychom se připojili ke globálnímu hnutí regenerátorů, kteří pracují na uzdravení našich ekosystémů.


4. film Jak houby stvořily náš svět

Poznejte ty nejnovější poznatky z výzkumu říše hub v dokumentárním filmu Jak houby stvořily náš svět. Dozvíte se, že jsou houby už od počátku hnacím prvkem evoluce na zemi.

Foto: Academy of Canadian Cinema & Television


5. film Živý plášť planety Země – GEODERMA

Co dnes vlastně víme o půdě? Jak se staráme o geodermu - živý plášť planety Země? Na tyto otázky odpovídá půdní biolog RNDr. Ladislav Miko, Ph.D. , který vám v dokumentárním filmu nechá nahlédnout pod pokličku těch nejmenších organismů, které v půdě žijí.


6. film Nech půdu žít

Dokument Nech půdu žít navazuje na film Film Živý plášť planety Země – GEODERMA a ukazuje důležitou roli půdních organismů na utváření půdy. Neopomíná význam žížal a jejich vliv na navracení organické hmoty do půdy a zabývá se vztahem mezi kořeny rostlin a mikroby. Filmem opět provází půdní biolog, RNDr. Ladislav Miko, Ph.D.83 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page