top of page

čt 17. 8.

|

Praha 4

Výstava ovoce

Zveme vás na výstavu v Domě ochránců přírody v Praze. Je to příležitost spatřit i ochutnat aktuálně zralé plody starých odrůd ovocných stromů.

Výstava ovoce
Výstava ovoce

Čas a místo

17. 8. 2023 10:00 – 19. 8. 2023 17:00

Praha 4, Michelská 48/5, 140 00 Praha 4-Michle, Česko

O události

Vážení příznivci starých dobrých odrůd,

zveme vás na výstavu v Domě ochránců přírody v Praze. Je to příležitost spatřit i ochutnat aktuálně zralé plody starých odrůd ovocných stromů. 

Čtvrteční program je zahájen přednáškami pro pěstitele. Přednáška o sklizni je inspiromatem pro všechny, kteří nechtějí nechat bohatství úrody rozplynout v entropii vesmíru. Přednáška o aktuálně zrajících odrůdách volně přejde do jejich degustace v komentované prohlídce výstavy.

Jako obvykle pátek věnujeme různým způsobům zpracování ovoce. Tentokrát bude na programu něco, co tu ještě nebylo. Oskeruše, už podle názvu zní velmi tajemně, a kdo přijde na páteční přednášku, ten to tajemství poodhalí.

V sobotu začínáme s kursem zaměřeným na poznávání odrůd. Jsou srdečně zváni všichni, kdo se chtějí naučit rozeznávat jednotlivé odrůdy.

Časy mimo semináře a přednášky, jsou též vhodné i na rozsáhlejší konzultaci vašich záměrů. Během celé výstavy je možno přinést ovoce ze svých stromů na určení odrůdy. 

Na výstavu je vstupné 50,- Kč pro každého návštěvníka. Zahrnuje prohlídku výstavy a možnost konzultace s aktuálně přítomnou poradenskou službou. Na přednášky či seminář je vstupné 200,- Kč pro každého účastníka s výjimkou zástupců sponzorských organizací, privátní podporovatele odborného programu a členů ČSOP.

Po dobu konání přednášek a semináře je výstava uzavřena. Návštěva výstavy je možná až po skončení uvedených akcí.

Pro zájemce o účast na seminářích si dovoluji zopakovat prosbu uvedenou v letáku - zaregistrovat se na mailu: katerina.strossova@csop.cz

Na závěr ještě jedna prosba: své zvířecí přátele prosím neberte sebou na výstavu ani na přednášky či seminář. Nejsme schopni garantovat jejich bezpečnost ani nemáme zvířecí koutek, kde by na vás mohli počkat během vaší návštěvy akce.

Sdílet událost

bottom of page