top of page

st 22. 5.

|

Strážek - Mitrov

Polní den Carboneg - Statek Mitrov

Přijďte se inspirovat a učit od ostatních regenerativních zemědělců! Srdečně vás zveme na druhý ze tří chystaných Polních dní Carboneg.

Polní den Carboneg - Statek Mitrov
Polní den Carboneg - Statek Mitrov

Čas a místo

22. 5. 2024 9:00 – 13:00

Strážek - Mitrov, Strážek - Mitrov 9, 592 53 Strážek - Mitrov-Strážek, Česko

O události

Proč se zúčastnit? Polní dny Carboneg nabízí bohatý program zahrnující výměnu zkušeností, konkrétní ukázky přímo na poli, debaty nad výnosy a kvalitou produkce i setkání s ostatními zemědělci a odborníky. Ulehčete si svoji cestu a setkejte se s těmi, kteří vám předají svoje zkušenosti a konkrétní příklady regenerativní praxe.

Kdy? 22. května 2024, 9–13 hod Kde? Statek Mitrov, Mitrov 9, Strážek

Program:

  • 9:00 - Registrace účastníků
  • 9:30 - Přínosy regenerativní pastvy | Ing. Karel Kalný, Statek Mitrov
  • 10:45 - Polní dny, uhlíkový program | Michal Jonák, specialista projektu Carboneg
  • 11:00 - Občerstvení
  • 11:45 - Prohlídka farmy: Intenzivní regenerativní pastva - rotace pastvin a její řízení, zapojení drůbeže do regenerativní pastvy, pastevní chov prasat | Ing. Karel Kalný, Statek Mitrov
  • 13:00 - Závěr Polního dne

Registrace (nutná) ZDE.

Více o hostiteli: Hostitelem druhého Polního dne Carboneg Karel Kalný, majitel bio Statku Mitrov. Osobně představí svoji cestu k regenerativnu zemědělství. Na statku se věnují chovu skotu plemene aberdeen angus a drůbeže v regeneratím režimu, dále pastevnímu chovu prasat, chovu hus, kuřat a včel. Intenzivní regenerativní pastva jim umožnila zdvojnásobit počet krmných dnů během 5 let a tím výrazně snížit náklady na krmivo, zlepšit zdraví zvířat a zvýšit biodiversitu na pozemcích farmy. Statek Mitrov je velmi úspěšný v lokálním prodeji a marketingu svých produktů s přidanou hodnotou. Karel Kalný vás během dne provede farmou, vysvětlí detailně rotaci skotu na pastvinách a ukáže k tomu potřebné vybavení. Podíváte se do bourárny a dozvíte se o jeho celostním přístupu k produkci potravin. Během dne bude dostatek času na zodpovězení všech dotazů.

Kdo může přijít? Naše akce jsou otevřené všem zemědělcům a zástupcům zemědělských podniků, kteří se rádi nechají inspirovat svými kolegy a jsou otevřeni novým přístupům. Pro ty je akce zdarma. Zároveň rádi uvítáme širší odbornou veřejnost se zájmem o regenerativní zemědělství. Vstup pro veřejnost je 300 Kč s platbou pouze na místě.

Sdílet událost

bottom of page