top of page

út 14. 5.

|

Nová Ves u Mladé Vožice

Polní den Carboneg - Biofarma Rašovice

Polní dny Carboneg nabízí bohatý program zahrnující výměnu zkušeností, konkrétní ukázky přímo na poli, debaty nad výnosy a kvalitou produkce i setkání s ostatními zemědělci a odborníky. Ulehčete si svoji cestu a setkejte se s těmi, kteří vám předají svoje zkušenosti.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Polní den Carboneg - Biofarma Rašovice
Polní den Carboneg - Biofarma Rašovice

Čas a místo

14. 5. 2024 9:00 – 13:00

Nová Ves u Mladé Vožice, Křtěnovice 13, 391 43 Nová Ves u Mladé Vožice-Mladá Vožice, Česko

O události

Přijďte se inspirovat a učit od ostatních regenerativních zemědělců!

Srdečně vás zveme na první ze tří chystaných Polních dní Carboneg.

Proč se zúčastnit?

Polní dny Carboneg nabízí bohatý program zahrnující výměnu zkušeností, konkrétní ukázky přímo na poli, debaty nad výnosy a kvalitou produkce i setkání s ostatními zemědělci a odborníky. Ulehčete si svoji cestu a setkejte se s těmi, kteří vám předají svoje zkušenosti a konkrétní příklady regenerativní praxe.

Kdy? 14. května 2024, 9–13 hod

Kde? 1. část programu: Zájezdní hostinec Starý Svět, Amerika 9, Votice; 2. část programu: Biofarma Rašovice, Křtěnovice 13, Nová Ves u Mladé Vožice

Program Polního dne:

  • 9:00 Registrace účastníků
  • 9:30 Regenerativní pastva v ekologickém zemědělství. Praxe a výsledky | Tomáš Borkovec, Biofarma Rašovice
  • 10:45 Polní dny, uhlíkový program | Michal Jonák, specialista projektu Carboneg
  • 11:00 Občerstvení
  • 11:25 Přejezd na Biofarmu Rašovice (Křtěnovice 13, Nová Ves u Mladé Vožice)
  • 11:45 Prohlídka farmy: Regenerativní/adaptivní pasta včetně vybavení, ukázka no-till setí meziplodin pro pastvu, oves setý no-till | Tomáš Borkovec, Biofarma Rašovice
  • 13:00 Závěr Polního dne

Více o hostiteli:

Hostitelem prvního Carboneg Polního dne je Tomáš Borkovec, spolumajitel Biofarmy Rašovice. Ekologická farma se věnuje chovu masného skotu Charolais, ovcí vřesových a množitelskému bezorebnému pěstování obilí a olejnin. Postupně vytváří pestrou zdravou krajinu se sady, rybníky i tůněmi. Regenerativní zemědělství pomohlo majitelům najít úspěšnou cestu k významnému snížení provozních nákladů, zvýšil se počet krmných dní, došlo k posílení biodiversity farmy a v neposlední řadě se zlepšilo zdraví a pohoda zvířat. Tomáš Borkovec provede zájemce farmou, ukáže praxi regenerativní pastvy s mobilními ohradníky a systémem rotace, i setí směsi meziplodin na pastvě. Podělí se o své dosavadní zkušenosti a zodpoví vaše dotazy k tématu regenerativních postupů.

Kdo může přijít?

Naše akce jsou otevřené všem zemědělcům a zástupcům zemědělských podniků, kteří se rádi nechají inspirovat svými kolegy a jsou otevřeni novým přístupům. Pro ty je akce zdarma. Zároveň rádi uvítáme širší odbornou veřejnost se zájmem o regenerativní zemědělství. Vstup pro veřejnost je 300 Kč s platbou pouze na místě.

Registrace nutná ZDE.

Sdílet událost

bottom of page